Twitter Gizli Tweet Özelliğini Duyurdu

Twitter Gizli Tweet

Twitter gizli tweet ekleme özelliği geliştiriyor. Yeni geliştirilen özellik ile beraber kullanıcılar tweet gizleme özelliğinden yararlanabilecek.

Günümüzü incelediğimizde pek çok sosyal ağ ile karşılaşıyoruz. Bu ağlardan birisi olan Twitter, sunduğu olanaklar ile insanların karşısına çıkan bir mecra. Son dönemlerde hızlı bir şekilde gelişen Twitter, yenilikleriyle ön planda yer alıyor. Yeni geliştirilen bir Twitter özelliğine göre artık kullanıcılar gizli bir şekilde gönderi paylaşabiliyor olacak. Peki bu mekanizma nasıl bir şekilde çalışıyor?

Twitter Gizli Tweet Özelliğini Test Ediyor

Twitter, yeni özelliği ile beraber artık insanların gizli bir şekilde tweet paylaşımı yapabilmesine olanak tanıyor. Bu özelliğe göre bir Twitter kullanıcısı, platform üzerinde tweet paylaşmak istediğinde bu tweetin gizli kalmasını sağlayabilecek. Tweet yayınlandıktan sonra ana sayfada veya profilde görünmeyecek. Yani tweet gizli bir şekilde bulunacak. Tweete ulaşmak isteyenler tweet bağlantısına girmek zorunda kalacak.

Twitter Gizli Tweet

Bu özelliğin bir benzerinin YouTube’da yer aldığını açıklayalım. YouTube’da bir video yayınlandığında kullanıcılar, o videonun liste dışı olmasını sağlayabiliyor. Liste dışı olan bir YouTube videosuna ulaşmak için bağlantı sahibi olmak gerekiyor. Bu özellik genellikle arkadaşlar arasında bağlantı paylaşmak için ve videonun önerilen videolar arasında görülmemesi için kullanılabiliyor.

Twitter gizli tweet özelliği ile ilgili bazı insanlar, neden gizli tweet paylaşılacağı konusunda düşüncelere kapılıyor fakat olaya bir de şu açıdan bakmak gerekiyor: Bazı tweetler doğrudan gösterilmek yerine özel bir şekilde gösterime sunulabilir. Bunun yanı sıra insanlar Twitter’ın bu özelliği ile oyun oynayabilir. Bildiğiniz üzere YouTube’da bu tür oyunlar yer alıyor. İzleyici, iki video arasından seçim yapıp liste dışı olan bu videolar ile beraber oyun oynayabiliyor. Bu durum aynı bu olaya benziyor.

Twitter, bu sistem ile beraber eğer tweet yayınlandıysa gönderinin arama sonuçlarında görünmesine de imkan tanıyacağını dile getiriyor. Bir Twitter kullanıcısı tarafından test edilen bu özellik, pek çok kullanıcının tweeti ana sayfada ve aramada aramaya çalışmasına neden oldu. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar