Twitter Hisseleri Alınabilir Olacak

Twitter Hisseleri

Ünlü iş adamı Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Twitter hisseleri gelecekte halka arz edilebilir. Peki neler değişecek?

Tesla ve SpaceX’in yöneticisi olan Elon Musk, geçtiğimiz yıllardan beri Twitter’ı satın almak için çeşitli paylaşımlar yapıyordu ve bu platformun sahibi olmak istiyordu. Daha öncesinde Musk, Twitter’dan hisse alarak Twitter’ın payının bir kısmına sahip olmuştu. Yakın zamanda ise Twitter’ı tam olarak alan Elon Musk, platformda aktif bir rol oynamaya başladı. Twitter için aklında pek çok düşünce bulunan Elon Musk’ın öne çıkan fikirleri arasında hükümet ve firmalara sosyal medyayı ücretli yapmak, düzenleme sistemi eklemek ve para kazanmayı kolaylaştıran araçlar sağlamak gibi çeşitli fikirler yer alıyor.

Twitter Hisseleri Halka Arz Edilecek

44 milyar dolarlık satın alım işleminden sonra Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, yaptığı yeni açıklamada sosyal medya mecrasının halka arz edilmesini istediğini belirtti. Bu konuda çalışmalar yaptığını duyuran Musk, en kısa süre içerisinde bu işin tamamlanması için gerekli adımların atılacağından bahsetti. Wall Street Journal tarafından yapılan açıklamada ise Elon Musk’ın 3 yıl içerisinde Twitter’ı halka arz edebileceği bilgisi paylaşıldı.

Twitter Hisseleri

Platformu satın alma işleminden sonra bot hesapların yasaklanması ve kimlik doğrulama sistemi gibi pek çok sistem ile Twitter’ın daha güvenli hale geleceğini açıklayan Elon Musk’ın Twitter’ı tam olarak ne zaman halka arz edeceği hakkında bir bilgi yer almıyor. Musk, bu konuda detaylı bir bilgi paylaşmasa da yaptığı açıklamalardan birini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Musk, geçtiğimiz günlerde yatırımcılarla toplantı yapmıştı. Bu toplantının detayları paylaşılmamış olsa da Wall Street Journal’ın yaptığı açıklamaya göre Elon Musk’ın yatırımcılara kârlı bir iş açıklaması yaptığı görüldü.

Elon Musk, yatırımcıların şirket için halka arz etme yoluyla gelir modeli üretebileceğini söyleyerek firmaların bu yoldan hem para kazanabileceklerini hem de Twitter’ın büyümesi konusunda bu yöntemin etkili olabileceğini anlattı. Dediğimiz gibi bu bilgiler resmî olarak doğrulanmadı fakat Elon Musk’ın Twitter uygulamasını halka arz etme fikri bulunuyor. Yani yakında Twitter hisseleri alınabilir olabilir.

Yorumlar