Twitter Kurumsal Alanda Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Twitter Kurumsal

Twitter kurumsal alanda yaptığı çalışma ile kullanıcıların bu alanda daha başarılı olmasına imkan tanımaya çalışıyor. İşte paylaşılan o içerik.

Twitter, Instagram veya Facebook kadar olmasa da hatırı sayılır bir kullanım oranına sahip. Bu bağlamda pek çok kişinin ilgisini çeken Twitter, genel olarak gündem amaçlı tercih edilen bir yer. Twitter üyeleri, gün içerisinde Twitter platformuna girerek sağ taraftaki gündemi takip edebiliyor ve kendi ülkesinin veya farklı ülkelerin gündemini öğrenebiliyor. Twitter, kurumsal kullanıcılar için de hizmet veren bir sosyal ağ. Bundan dolayı bu kullanıcılar için de çalışmalar gerçekleştiriyor. Mecrada yapılan son çalışmalardan birisi de kurumsal üyeleri ilgilendiriyor.

Twitter Kurumsal Alanda Bir Belge Yayınladı

Twitter, bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal alanda da üyelere hizmet sağlıyor. Bundan dolayı platform, yaptığı yeni bir çalışmada bu kişileri düşünmüş oldu. İş dünyası, önemli bir yere sahip. Ticari alanda başarılı olmak için çok iyi adımlar atmak ve girişimleri doğru yapmak gerekiyor. Dijital pazarlama, günümüzün en önemli ve en ekonomik alanlarından birisi. Twitter, bunu biliyor olmalı ki kurumsal müşterileri ve üyeleri için Twitter Connect Başucu Kitabı yayınladı. Twitter, yaptığı açıklamada bu kılavuzun kurumsal alanda hizmet verenler için oldukça faydalı olduğunu vurguluyor.

Twitter Kurumsal

Bu bağlantı üzerinde yer alan kılavuz ile birlikte kullanıcıların bu dosyaya ücretsiz bir şekilde ulaşması mümkün. Twitter, açıklamanın devamında Twitter kullanıcılarının Twitter’da olup bitenlerle bağlantı kurması durumunda büyüleyici sonuçlar ile karşılaşabileceğini ifade ediyor. Bu sonuçlar şu şekilde ifade ediliyor:

  • +%70 Hatırlama
  • +%15 Mesaj çağrışımı
  • +%11 Marka bilinirliği
  • +%7 Marka referansı

Bu kitabın amacından söz eden Twitter ekibi, kitabın kültürel anlarla bağlantı kurmak, hedef kitleyi daha iyi belirlemek ve daha verimli sonuçlar elde etmek için yer aldığını açıklıyor. Kitabın içeriğinden söz etmek gerekirse bu belgede Twitter kurumsal kullanıcılar için etkili reklam kampanyaları yürütme, kaliteli paylaşımlar sergileme, güzel Twitter reklam biçimleri ve maliyet yönetimi gibi çeşitli içerikler bulunuyor.

Yorumlar