Twitter Mavi Tik Büyük Soruna Neden Oldu

Bilindiği üzere Twitter Blue aboneliği alan herkes hesaplarına mavi tik alabiliyor. Kısa bir süre önce hayata geçen bu güncelleme ile birlikte binlerce kişi hiçbir şartı yerine getirmeden mavi tiklerine kavuştu. Ancak bu durum pek çok olumsuzluğu da beraberinde getirdi. Çünkü birçok ünlü isim ve markaların sahte hesapları mavi tik alarak karmaşaya sebep oldu. Twitter mavi tik sorunu gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

Fake Hesaplar Mavi Tiklerine Kavuştu

Twitter mavi tik sahibi olmak isteyenler artık ayda yalnızca 8 dolar ödeyerek bu hizmete sahip olabiliyor. Bilindiği üzere önceden mavi tike sahip olmak çok zordu. Wikipedia, ulusal ve global haber sitelerinde haberlerinizin olması ve internet sitenizin olması gerekiyordu. Ancak Elon Musk tarafından yapılan yeni güncellemede ise tüm bu kriterler kaldırıldı. Artık ayda 8 dolar ödeyerek mavi tik sahibi olabilirsiniz.

Birçok ünlü oyuncunun ve markalarında fake hesapları mavi tik aldı. Bu durum dolandırıcılığın da önünü açmış oldu. Twitter’ın bundan sonra atacağı adımlar ise merak ediliyor.

Yorumlar