Twitter Mavi Tik Kuralları Tamamen Değişti

twitter mavi tik

Elon Musk tarafından alınan kararla “Twitter Blue” abonesi olan herkese mavi tik verilmişti. Kısa sürede binlerce kullanıcı mavi tikli Twitter hesaplarına kavuştu. Ancak bu durum fazlasıyla suiistimal edildi. Birçok kurumsal marka ise bu durumdan şikayetçi olunca Musk geri adım atmak zorunda kaldı ve sonradan mavi tik verilen hesaplardaki mavi tikler kaldırıldı. Çünkü birçok sahte hesap bazı kurumsal markaları taklit ederek ilgili şirketlerin güvenilirliklerini bir hayli sarstı. Twitter mavi tik bu yüzden kısa sürede çok sayıda şikayetin gelmesine neden oldu.

Yeni Hesaplar Mavi Tik Alamıyor!

Tüm bu gelişmelerden sonra Elon Musk Twitter Blue aboneliği ile mavi tik verilme hizmetini kapattı. Uzun bir süredir mavi tik verilmesinin yasak olduğu Twitter tekrardan bu hizmeti vermeye devam edecek. Yapılan düzenlemelerle birlikte mavi tik almak artık daha da zorlaştı.

Alınan yeni karar gereği Twitter Blue abonesi olmak için en az 90 gün geçmesi gerekiyor. Ayrıca şüpheli görülen hesaplarda ise bu sürenin uzayacağı da bildirildi.

Yorumlar