Twitter Onay Rozeti Hizmeti Geri Geliyor

twitter onay rozeti

Bir süre önce Elon Musk tarafından hayata geçirilen Twitter Blue projesi, binlerce kişinin onay rozeti almasına sebep oldu. Yaşanan bu durum çok büyük karışıklıklar doğurdu ve Elon Musk birçok şirketle deyim yerindeyse papaz oldu. Daha sonra Elon Musk, Twitter Blue aboneliği ile mavi tik elde edilmesini kaldırdı. Ancak Musk yaptığı açıklamada Twitter onay rozeti hizmetinin kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

3 Farklı Renkte Rozet Geliyor!

Elon Musk tarafından yapılan açıklamada, yeni bir rozet sistemi geliştirdiklerini ve kısa süre içerisinde aktif edeceklerini ifade etti. Buna göre Twitter onay rozeti, üç farklı şekilde karşımıza çıkacak. Yeni dönemle birlikte Twitter’da artık gri, mavi ve altın renkli rozetler olacak. Şirketler altın renkli rozetlere, devlet kurumları gri renkli rozetlere ve ünlü kişilerde mavi rozetlere sahip olacak.

Yeni rozet sisteminin önümüzdeki hafta hayata geçirilmesi planlanıyor. Aynı şekilde Twitter Blue aboneliğini satın alan kişilerde sahte hesap olmamak koşuluyla aylık 8 dolar ödeyerek mavi rozete sahip olabilecek.

Yorumlar