Twitter Reklam Gelirleri Ciddi Ölçüde Azaldı!

twitter reklam gelirleri düştü

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, reklam gelirlerinin önemli bir kısmını kaybetti. Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra uyguladığı agresif politika sebebiyle pek çok reklam veren reklamlarını durdurma kararı aldı. Bunun sonucunda da Twitter reklam gelirleri önemli ölçüde düştü.

Twitter’a en büyük reklam darbesini vuran şirketlerin başında ise Apple geliyor. Twitter ile Apple arasında yaşanan kavgada en çok zarar gören taraf Twitter oldu. Apple dışında birçok araba markası da reklamlarını durdurma kararı aldı. Şirketlerin bu kararı almasındaki en büyük nedenlerden biri de Elon Musk’ın uygulamış olduğu sert politika oldu.

Reklam Gelirleri %50 Azaldı

Twitter’a en çok reklam veren 100 şirketten 50’si reklamlarını sonlandırdı. Bu da Twitter’a ekonomik olarak vurulan en büyük darbe oldu. Elon Musk’ın sürekli olarak ürettiği yeniliklerin ters tepmesi sonucu pek çok şirket bu durumdan yakında. Bununla beraber Twitter reklam gelirleri de önemli ölçüde azaldı. Twitter, 2 sene boyunca yalnızca reklamlardan tam 2 milyar doların üzerinde bir kazanç sağlamıştı.

Yorumlar