Twitter Resmi Etiket Rüyası Başlamadan Bitti!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarında olan Twitter’da adeta sular durulmuyor. Dün alınan kararlar ertesi gün iptal ediliyor. Twitter resmi etiket uygulamasının yayına gireceği kısa bir süre önce açıklanmıştı. Ancak Elon Musk tarafından bugün yapılan yeni bir açıklamada ise bu özelliği tamamen kaldıklarını duyurdu.

Elon Musk tarafından duyurulan bu açıklamadan sonra binlerce Twitter kullanıcı Musk’a ateş püskürdü. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda “belirsizlik” ve “ciddiyetsizlik” sorunu olduğu yönünde eleştiriler yapıldı. Tüm dünyayı sarsan bu gelişmeden sonra Twitter’ın bu özelliğin yerine herhangi bir alternatif getirip getirmeyeceği de merak ediliyor.

Sınırlı Sayıda Kişiye Verilecekti

“Resmi” etiketi yalnızca sınırlı sayıda kullanıcılara verilecekti. Twitter bu konuda oldukça seçici davranacaktır. Pek çok yayın kuruluşu ve önemli kişilerde kendini “Resmi” etikete hazırlamıştı. Ancak yapılan bu açıklamayla tüm hayaller adeta suya düştü. Bundan sonraki süreçte ise Resmi etiketin tekrar getirilip getirilmeyeceği merak konusu. Elde edilen bilgilere göre ise Musk bu defteri tamamen kapatmış durumda.

Yorumlar