Twitter Sahte Hesapları Kapatmaya Hazırlanıyor

Başta Twitter olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında parodi hesapların sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle ünlülerin isimleri ile açılan fake hesaplar yüzünden çok sayıda insan dolandırılıyor ve mağdur oluyor. Bunun farkına varan Twitter ise tüm bu hesapların kapatılacağını açıkladı. Twitter sahte hesapları kapatmaya başlıyor. Musk yaptığı açıklamada, Twitter’da yıllardır zorba, ırkçılığı yayan büyük bir kitlenin olduğunu dile getirdi.

Tüm Parodi Hesaplar İncelemeye Alındı

Twitter üzerinde ünlü insanların fake hesapların açan bu hesaplar hakkında detaylı inceleme ise başlatıldı. Eğer hesabınızı “Parodi hesap” olarak belirtmezseniz hesabını kapatılacak. Bu yaptırımlardan korunmak için hesabınızın parodi hesap olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Aksi takdirde hesabınız en kısa süre içerisinde geri dönülmemek üzere silecek.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk’tan önceki dönemde hesapların kalıcı olarak kapatılmasına sıcak bakılmıyordu. Bu sert karar çok nadir hesaplar için kullanılıyordu. Elon Musk ise bu düzeni tamamen değiştirerek parodi hesapların gerekli şartları taşımaması durumunda hesapları kalıcı olarak kapatacak. Parodi hesapların ne zaman kapatılacağı ise henüz gizemini koruyor.

Yorumlar