Twitter Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Twitter Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Twitter, Elon Musk’a satılmadan önce ortalama günlük ziyaretçi sayısı 200 ile 250 milyon arasında değişiklik gösteriyordu. 44 milyar dolara Twitter’ı satın alan Elon Musk döneminde ise Twitter tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Musk döneminde günlük ziyaretçi sayısında ciddi artış yaşayan Twitter’da ortalama günlük ziyaretçi sayısı %44 artış gösterdi. Elon Musk’ın Twitter’da ziyaretçi sayısını arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalar meyvesini verdi.

Twitter, Kendi Rekorunu Egale Etti

Twitter’ın eski patronu Jack döneminde ortalama günlük ziyaretçi satısı 250 milyonu geçmiyordu. Ancak Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra ünlü sosyal medya platformu kendi rekorunu kırmayı başardı. Günlük ziyaretçi sayısı %44 artan Twitter böylelikle günlük ziyaretçi sayısını da 340 milyona çıkardı. Günlük ortalama 340 milyon kişi Twitter’ı ziyaret ediyor.

Pek çok otoriter tarafından yapılan açıklamaya göre, Twitter’ın paralı olması ya da Twitter Blue aboneliğinin 8 dolar olması sonucu ciddi ziyaretçi kaybı yaşanacağı öngörülüyor. Bu konuda Twitter’ın patronu Elon Musk’ın nasıl bir adım atacağı ise merak ediliyor.