Twitter Ücretli Olabilir, Elon Musk Açıkladı

Twitter Ücretli Olabilir, Elon Musk Açıkladı

Twitter ücretli hale gelebilir. Twitter’ın sahibi olduğu Elon Musk, yaptığı açıklamada önemli bilgilere değindi. Detaylar haberimizde.

Twitter, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Elon Musk, aslına bakarsak Twitter’ı yıllardır almayı düşünüyordu. Hatta geçtiğimiz dönemlerde bir miktar pay almıştı. Yakın zamanda ise Twitter’ın sahibi Elon Musk oldu. SpaceX ve Tesla şirketlerinin de yöneticisi konumunda bulunan Musk, Twitter ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Twitter Ücretli Hale Gelebilir

Twitter, son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor. Özellikle Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte daha çok gündeme düşen Twitter, pek çok yenilik ile sosyal medya kullanıcılarını karşılıyor. Şimdi de Elon Musk tarafından Twitter’ın ücretli olacağıyla ilgili bir bilgi gündemde yer edindi.

Twitter Ücretli

Daha önce yaptığı açıklamada Twitter’da temizlik yapılacağını söyleyen Elon Musk, troll amaçlı açılan ve bot hesapların kapatılacağını ifade etmişti. Yakın zamanda yapılan açıklamada ise Musk, platformun gelecekte ücretli bir hale gelebileceğinden bahsetti. Yani hesaba sahip olan kullanıcıların Twitter kullanması için para ödemesi gerekecek. Elon Musk, yaptığı bir diğer açıklamada bu ücretin oldukça düşük olacağından söz ediyor.

Twitter ücretli olabilir fakat Musk, bu durumun bireysel kullanıcıları etkilemeyeceğini de ifade ediyor. Yani Twitter’ı ücretli biri şekilde kullanacak olan hesaplar kurumsal ve hükümet hesapları olarak belirtiliyor. Normalde kurumlar, sponsor reklamlar yaparak kendi markasını öne çıkarıyordu. Artık açılan hesaplardan da ücret alınması gündemde. Bu durumun kurumsal üyelikleri nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Ayrıca özelliğin henüz resmî olarak yayınlanmadığını, henüz fikir aşamasında olduğunu açıklayalım.

Uzmanlar, Elon Musk’ın uygulamış olduğu bu hamleyle beraber kurumsal hesapların düşük ücretle aylık ödeme yapacağını düşünüyor. Sistemin henüz tam olarak nasıl işleyeceği açıklanmamış olsa da akıllarda bazı sorular bulunuyor. Örneğin böyle bir sistem geldiğinde ne kadar ücret alınacağı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra bazı firmaların bu kararın alınması doğrultusunda Twitter’ı bırakma ihtimali de bulunduğu belirtiliyor. Yani Twitter’daki kurumsal hesapların sayısı azalabilir.