Twitter “Yazar Tarafından Beğenildi” Özelliğini Test Ediyor

Twitter “Yazar Tarafından Beğenildi” Özelliğini Test Ediyor

Elon Musk’ın satın alma haberleriyle son günlerde gündemden düşmeyen Twitter, tweet sahibinin gelen yanıtları beğendiğinde ortaya çıkan “yazar tarafından beğenildi” ikonunu test ediyor. Twitter’ın android uygulamasında bazı kullanıcılar tarafından fark edilen bu özellik; henüz tüm kullanıcılara açılmadı.

Bu özellik kullanıcılara, akışlarında gördükleri tweetler hakkında bağlam vermelerine yardımcı olacak gibi duruyor.

Şimdilik bir tweet sahibi, tweet’ine gelen yanıtları beğendiğinde, hem yanıtlayan hem de yanıtı görüntüleyen diğer kişiler yanıtın üzerinde bir rozet görebiliyor. Özellik hangi bölgeler ya da kullanıcılar tarafından test edildiği bilinmese de dünyanın farklı bölgelerinden farklı kullanıcılar özelliğin kendilerinde göründüğünü belirtiyorlar.

Yazar Tarafından Beğenildi Benzeri Özellikler Diğer Sosyal Medyalarda da Var

Bu arada belirtmekte fayda var; benzer özelliğin Youtube ve Tiktok uygulamalarında da var olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu özellik bazı kullanıcılar tarafından hoş karşılanmasa da özelliği beğendiğini belirtenlerin kitlesi de oldukça fazla. Ayrıca kullanıcılar bu sayede takip ettikleri kişilerin hangi yanıtları beğendiğini görebilecek.

Özellik hala test aşamasında. Yani Twitter’ın bu özelliği herkese açıp açmayacağı henüz bilinmiyor.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilir, kaldırılmasını istediğiniz içerik varsa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.