Twitter Yeni Özellikler Geliştiriyor

Twitter Yeni Özellikler

Twitter yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda pek çok yenilik ile gündeme gelen platforma bir yenilik daha geliyor.

Twitter, son zamanlarda hızlı bir gelişme kaydetmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın da sahibi olduğu platformun bu süreçten sonra daha büyük yeniliklere de kavuşacağı tahmin ediliyor. Yakın zamanda Twitter’a eklenen özellikler arasında bahşiş ve sesli oda özelliği yer alıyordu. Bunun yanı sıra daha pek çok yeniliği getiren platform, şimdi de çoklu paylaşım konusunda bir adım atıyor.

Twitter Yeni Özellikler Kazanıyor

Twitter, son zamanlarda kazandığı pek çok özellik sayesinde öne çıkmaya başladı. Popülerlik konusunda henüz yeterince önde olmayan fakat gündem konusunda sıkça takip edilen Twitter’a çoklu paylaşım desteği eklenebilir. Bazı kullanıcılar paylaşım yaparken GIF, fotoğraf veya video gibi paylaşımları tek bir gönderide yayınlayamıyor. Bunun için ayrı ayrı gönderiler oluşturması gerekiyor. Bazı kullanıcılar bu sorunu aynı tweetin altına yanıt atarak çözüyor.

Twitter Yeni Özellikler

Ortaya çıkan bir yeniliğe göre Twitter kullanıcıları artık GIF, fotoğraf ve videoyu aynı bir gönderide paylaşabiliyor olacak. Bu da kullanıcılar için önemli bir ayrıcalık demek. Bu özellik hakkında henüz sosyal medya şirketinden resmî bir açıklama yapılmadı fakat özelliğin yakında duyurulacağı tahmin ediliyor. Bu özelliğin pek çok konuda faydalı olacağı tahmin ediliyor. Örneğin bir etkinlik paylaşan kullanıcı hem fotoğraf hem de video atabiliyor olacak. Aynı zamanda bu gönderiyi GIF ile destekleyebilecek.

Twitter yeni özellikler konusunda daha pek çok yenilik ile karşımıza çıkabilir. Henüz kesinleşmedi fakat Elon Musk, Twitter’ı satın almadan önce yaptığı açıklamada para kazanma konusunda geliştirmeler yapılacağını, özellikle yüksek profile sahip hesapların para kazanmak için çeşitli özelliklere sahip olacağını açıklamıştı. Henüz bir fikir olarak bunu açıklayan Elon Musk’ın bu özelliği getirip getirmeyeceği bilinmiyor. Bunun yanı sıra sosyal medya uygulamasında bot hesaplara karşı önlem alınması gerektiğini belirten Musk, aynı zamanda uçtan uca şifreleme sistemi gibi çeşitli güvenlik özelliklerinin bu platformda olması gerektiğini belirtiyor.

Yorumlar