Twitter Zarar Ettiğini Duyurdu

Twitter Zarar

Twitter zarar ettiğini paylaştı. Yayınlanan raporda firmanın ciddi anlamda kayıp yaşadığı görülüyor. Peki bunun sebebi ne?

Twitter, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın platformu satın alması ile gündeme gelmişti. Musk, bu olayların ardından bot hesapların sayısının açıklanması ile ilgili bir şart koydu. Firmanın ise bu konuda net bir tavır sergilememesi dikkatleri üzerine çekmişti. Yaşanan bu olayların ardından Elon Musk, Twitter satın alımından vazgeçerek konuyu kapatsa da Twitter ekibi, Elon Musk’a dava açarak satın alım işleminin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti. Yaşanan bu olayların ardından Twitter, bu sefer de mali raporlarda bir şok yaşadı.

Twitter Zarar Açıkladı

Twitter, paylaştığı ekonomik raporlarda ciddi bir zarar ile karşılaştığını ifade etti. Buna göre firma, yılın ikinci çeyreğinde 270 milyon dolar zarar ettiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra Twitter, 1.2 milyar dolar gelir sağlamış olsa da hedef 1.3 milyar dolara ulaşmaktı. Şirketin geçen yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği kâr 66 milyon dolar idi. Dikkat çeken bir diğer detay hisse başına kaybın 35 cent olduğu. Uzmanların tahmini ise 7 cent idi.

Twitter Zarar

Yaşanan bu olayların ardından Twitter’ın borsadaki son 1 aylık verilerini incelediğimizde Haziran sonuna doğru 40 dolara yaklaştığı görülürken Temmuz’a doğru hafif bir düşüş sergilediği dikkat çekiyor. Temmuz ayının ilerleyen dönemlerinde Elon Musk olayının ardından büyük bir düşüşe ev sahipliği yapan Twitter hisseleri, 32 dolara kadar gerilemişti. Yaşanan bu durumun ardından firma, kendini kısa sürede toparlayarak hisse değerlerini 39 doların üzerine çıkarmayı başardı. Hissenin aralıklarla 40 doların üzerine çıktığını ifade edelim.

Twitter zarar açıklaması sonrasında yaptığı bir diğer açıklamada yaşanan bu olayların nedenlerinden de bahsetmiş oldu. Firmaya göre Elon Musk’ın satın alımındaki belirsizliklerin bu duruma neden olduğu gösterilirken buna ek olarak ekonomik endişelerin de böyle bir zarara yol açtığı da ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

Yorumlar