Twitter’a İnceleme Başlatıldı!

Dünyanın en gözde sosyal medya platformlarından olan Twitter’a İnceleme başlatıldı. Elon Musk tarafından hayata geçirilen sıra dışı uygulamalar ve çalışanların işlerinden kovulması sebebiyle Twitter’ın geleceği pek parlak gözükmüyor. Twitter’ın yönetim şekli Almanya’nın hoşuna gitmedi. İnsan hakları ve demokrasi kavramlarına uzak olduğu gerekçesiyle Almanya’da Twitter’a inceleme başlatıldı.

Twitter’da yaptığı köklü değişiklikler ve aldığı sıra dışı kararlarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Elon Musk’ın başı bu sefer ciddi dertte. İlk fitili Almanya ateşledi. Bu incelemelerin birçok ülkeye yayılması hatta Twitter’ın Avrupa genelinde kısıtlanması dahi masada yer alıyor.

Elon Musk’ı Umursamaz Buldular

Almanya’daki mevcut yasalara ayak uyduramadığı için Twitter’a İnceleme başlatıldı. Çünkü Alman yasaları insan hakları ve nefret söylemi gibi ifadelere ciddi yaptırımlar uyguluyor. Twitter’ında nefret söylemi gibi ifadelere yeterince müdahale etmediği ve Elon Musk’ın bu konuda rahat davrandığı ifade edildi. Bu sebepten dolayı Twitter hakkında inceleme başlatıldı. Eğer Elon Musk’ın bu tür nefret söylemlerine karşı ciddi bir yaptırım uygulamazsa Almanya’nın Twitter’a yönelik erişim kısıtlaması getirmesi bekleniyor.

Yorumlar