Twitter’a Instagram Benzeri Fotoğraf Görüntüleme Özelliği Geliyor

Twitter’ın Ara Yüz Tasarımında Değişiklik Yapılıyor! 

Twitter, düzenli aralıklarla kendini yenilemeyi bilen ve bu güncellemeler ile popüler olmayı her zaman başaran önemli bir platform haline geldi. Özellikle son ara yüz tasarımı ile insanların Twitter’da daha fazla zaman harcayabilmesi için tüm kolaylıklar sağlanmış oldu. Ama bu defa çok daha farklı bir test çalışması yapılıyor. Twitter tarafından sunulan videoda bir nebze daha Instagram’a benzer bir tasarım meydana çıkarılmaya çalışıyor. Twitter, hepimizin bildiği gibi bir blog sitesi gibi kullanılıyor. Asıl kullanım ve çıkış amacı zaten insanların fikirlerini yazılı olarak sunabileceği bir platform olmasıdır. Ama günümüzün en önemli ve eğlenceli paylaşım modeli olan görsel içerik modeline de uyması gerekiyor. 

Twitter, Instagram’a mı Kopyalıyor?

Yukarıda gördüğünüz videodaki Twitter tamamen test edilen bir sürümdür. Şu an için herhangi bir yayın süreci yok bu sebeple çıkacağı da kesin değildir. Ama buna rağmen videoda gördüğümüz tasarım tamamı ile Instagram’a benzeyen bir Twitter tasarımı olmuş. %100 kopyalanıyor demek yanlış olsa dahi görünüm açısından Instagram’dan pek bir farkının olmayacağı kesin gibi görünüyor. “Uçtan Uca” mottosu ile oluşturulmuş olan tasarım sayesinde tüm görsel ve yazılı paylaşımlar ekrana tam olarak sığdırılmış durumda olacak. Şu anda kullandığımız Twitter uygulamasında görsel ve diğer tüm paylaşımlar ekranın ortasına doğru sıkıştırılmış durumda. 

Uçtan Uca Paylaşımlar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uçtan uca adı verilen bu tasarım sayesinde artık Twitter gönderilerinin tamamı ekrana sığdırılmış bir şekilde olacak. Bu sayede daha keskin ve kullanışlı bir Twitter ana sayfası olacak. Özellikle şu anda orta alana doğru sıkıştırılmış olan Twitter paylaşımları kullanıcı deneyimi bakımından rahatsızlık sunuyordu. Standart tasarımdan sıyrılıp böylesine yenilikçi ve daha kullanışlı bir yapıya sahip olmaya çalışan Twitter için Instagram’ı kopyalıyor şeklinde başlıklar atılıyor. Her ne kadar bir nebze ilham alınıyor olsa da Twitter hepimizin için önemli bir sosyal medya aracıdır. Bu sebeple yapılacak her türlü gelişim ve güncellemenin bizim için daha önemli olduğunu tekrar hatırlatalım.

Yorumlar