Twitter’da Alışveriş Yapmak Mümkün Hale Geliyor

Her sosyal platform gibi Twitter da uygulama içi e-ticaret yaklaşımlarını ve entegrasyonu üzerine çalışmalarını sürdüyor. Halihazırda zaten bireysel kullanıcılar için ürün gösterimlerini ve profesyonel profiller için mağaza modülünü test etmişti.

Twitter, gelmesi planlanan yeni özelliğin şu anda seçilen işletmelerle denemesini yapıyor. Yani özellik şu anda canlı test aşamasında. Yeni özelliğin adı: Twitter Shops yani Twitter Mağazaları. Tam olarak dilimize nasıl çevirirler bilinmiyor.

Görselden de anlaşılacağı üzere twitter ürünlerini twitterda satmak isteyen bazı işletmeler için, profillerine View shop butonu ekledi. Artık twitter kullanıcıları sevdikleri markaya ait bir ürün hakkında yorum yaptıkları zaman, uygulamadan çıkmadan o ürüne göz atabilecek. Ayrıca işletmeler kedi profillerinden alışveriş yapan kullanıcılar için twitter’a özel indirim ve kampanyalar yapabilecek.

Twitter daha önce (alttaki görselden de anlaşılacağı üzere) de benzer bir özelliği denemişti fakat o zamanlarda başarılı olmamıştı. Şimdi ise pandeminin de etkisiyle online alışverişlerin milyarlarca dolarlık hacimlere ulaşması Twitter’ın tekrar e-ticaret geliştirmelerine yöneldiğini gösteriyor.

2021 yılında 18 Milyon yeni kullanıcı kazanan Twitter; 2023’te 100 milyon kullanıcı hedeflediğini açıklamıştı. Daha fazla kişiye ve işletmeye erişmek için twitter’ın bu ve benzeri özelliklerle bu hedefi için çalışıyor.

Twitter yaptığı açıklamada işletmeler için profillerinde 50 ürünlük koleksiyon gösterimlerine izin vereceğini açıkladı. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Twitter Mağazaları ile işletmeler, Twitter’da alışveriş yapanlara sergilemek için 50’ye kadar üründen oluşan bir koleksiyon seçebiliyor. Ücretsiz olan bu özellik, insanlara en sevdikleri markaların profillerinden ürünleri görme şansı veriyor, böylece zaman tünelinde ürünler hakkında konuştuğunuzda ve keşfettiğinizde artık Twitter’da da onlara göz atabilirsiniz.”

TWITTER

Orijinal Açıklama:

“With Twitter Shops, merchants can handpick a collection of up to 50 products to showcase to shopperson Twitter. The feature, which is free to use, gives people the chance to view products from the profiles oftheir favorite brands, so when you talk about and discover products on the timeline, you can now browsethem on Twitter, too.”

Twitter

Kullanıcıların ise bu özelliğe nasıl tepki vereceği, twitter’ın amacına ulaşıp ulaşamayacağı ise merak konusu.

Aşağıda bulunan yorum kısmından fikirlerinizi belirtebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar