Twitter’da Günün Olayı: Elon Musk, Putin’i Teke Tek Dövüşe Çağırdı

Twitter’da Günün Olayı: Elon Musk, Putin’i Teke Tek Dövüşe Çağırdı

Kripto para borsası, elektrikli araçları ve uzay yolculuklarıyla adından sıkça bahsettiren Elon Musk dün Twitter’da oldukça ilginç bir paylaşım yaptı. İki dilde (Rusça ve İngilizce) tweet atan Musk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i teke tek dövüşe davet etti. Kremlin’den ise bu çağrıya bir yanıt gelmedi (henüz).

Sosyal medyada, özellikle Twitter’da yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren Elon Musk; dün yaptığı paylaşımla tekrar gündem oldu. Attığı (hem İngilizce hem Rusça) tweette Rusya Devlet Başkanı adına kullanılan Twitter hesabını da etiketleyerek, Putin’i teke tek dövüşe davet etti.

İşte Elon Musk’ın, Putin’i teke tek dövüşe davet ettiği tweet

Bu vesile ile teke tek dövüşe davet ediyorum.
Bu karşılaşmayı kabul ediyor musun? @KremlinRussia_E (Rusya Devlet Başkanı adına kullanılan Twitter Hesabı)

Musk’ın bu paylaşımı Kremlin tarafından yanıtlanmadı (henüz)… Fakat bu paylaşım hem Twitter kullanıcılarına hem de Elon Musk’ın takipçilerine eğlence konusu oldu. Bazı kullanıcılar Putin’in internette çok gündem olan ayılı fotoğrafıyla Musk’a yanıt verirken, bazıları ise Putin’in siyah kuşak judocu olduğunu hatırlatıp “Belki de onunla sadece konuşmak daha iyi olur” şeklinde tweetler attılar. Kimileri ise Musk’ın bu dövüşü kazanacağından oldukça emin. İşte gelen yanıtlardan bazıları:

Kanka, bundan emin misin?

Elon seni severim ama onun judoda siyah kuşağı var. Onunla konuşmak daha iyi olabilir.

Dövüş 10 saniye içinde biter. Bu sadece Elon’un ne kadar hızlı ne kadar hasar vermek isteyeceğine bağlı. Başka hiçbir şey değil. Elon ayrıca 19 yaş daha genç.

Elon Musk’ın bir kullanıcıya verdiği yanıtta ciddi olduğunu belirtmesine rağmen bunu yaparken ciddi mi olduğu, gündeme gelmek için mi yaptığı yoksa farkındalık oluşturmaya mı çalıştığı ise bilinmiyor.

Sosyal medyadan haberlerin gerisinde kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.