Twitter’da Iphone ve Android Ayrımcılığı Son Buldu

Twitter’a mobilden girenlerin attığı tweetlerde “Iphone tarafından gönderildi” ve “Android tarafından gönderildi” ibareleri yer alıyordu. Yıllardır süren bu özellik Elon Musk’ın devreye girmesiyle artık son buldu. Bundan sonra mobil cihazlar üzerinden gönderilen tweetlerde böyle bir ibare yer almayacak. Iphone ve Android cihazlara yönelik yıllar evvel çıkartılan bu ayrıcalık artık son buldu.

Twitter’ın patronu Elon Musk tarafından sonlandırılan bu özellik ile artık atılan tweetlerin hangi cihazdan gönderildiği belli olmayacak. Bundan birkaç gün önce Elon Musk ile Apple arasında yaşanan atışmalardan sonra Musk, Iphone cihazlara verilen bu ayrıcalığın kaldırılacağı sinyalini vermişti. Ancak Android cihazlarda da bu özelliğin kaldırılması pek çok kişiyi şaşırttı.

“Çok Fazla Kaynak Harcıyordu”

Elon Musk tarafından yapılan açıklamada, bu özelliğin çok fazla kaynak harcadığını ve Twitter’ı ciddi ölçüde yavaşlattığını ifade etti. Ayrıca bu ayrıcalık dışında da Twitter’ın yavaşlamasına sebep olan 1000’den fazla noktaya da müdahale edeceklerini ve gereksiz olan tüm özellikleri de deaktif edeceklerini açıkladı.

Yorumlar