Twitter’da Karakter Sınırı Arttırılıyor

Twitter’da karakter sınırı

Twitter’da karakter sınırı pek çok kişiyi rahatsız eden durumların başında yer alıyor. Birçok kişi karakter sınırı olmadan tweet atmanın hayalini kuruyor. Twitter’ın en büyük problemlerinden biri olan karakter sınırı ile ilgili Elon Musk değişiklik yapacağını duyurarak kullanıcılarını sevindirdi.

Twitter’da 2017 yılına kadar karakter sınırı 140’dı. 2017’ye kadar 140 karakter sınırıyla tweet atan kullanıcılar bu dönem yapılan değişiklikle beraber 280 karaktere kadar tweet atma hakkı elde ettiler. Yapılan bu değişiklik birçok kişiyi memnun etse 280 karakterinde hala yetersiz olduğunu savunanlar var.

Elon Musk Olumlu Sinyal Verdi

Twitter’da bir kullanıcının “Twitter’da karakter sınırı 1000 olsun” sorusuna karşılık Musk, “Bu durum hakkında çalışıyoruz” ifadesini kullandı. Aynı zamanda başka bir kullanıcının “Karakter sınırı 420 olsun” tweetine ise Elon Musk, “Bu iyi bir fikir, olabilir” yanıtını verdi. Böylelikle Twitter 2.0’da yeni karakter sınırının belirleneceği artık kesin oldu. Elon Musk’ın Twitter 2.0 versiyonunda karakter sınırını en kötü 420 karaktere kadar çıkaracağı öngörülüyor.

Yorumlar