Twitter’da Takip Edilmeyenlerin Tweetleri Daha Fazla Gösterilecek

Twitter’da takip edilmeyenlerin tweetleri

Twitter’da takip edilmeyenlerin tweetleri artık daha fazla kişiye gösterilecek. Twitter Support resmi hesabı tarafından yapılan açıklamada daha fazla detaydan söz edildi. Buna göre takip edilmeyen kişilerin atmış oldukları tweetler daha çok önerilen tweetler listesine girecek. Böylelikle hiç takip edilmeyenler dahi Twitter’da kendini yalnız hissetmeyecek.

Konu ile ilgili detaylar ise henüz paylaşılmadı. Fakat sistemin nasıl işleyeceği ile ilgili detaylar verildi. Ayrıca önerilen tweetlerden rahatsız olanlarda bunu ana sayfaları üzerinden engelleyebilecek. Tweet atma kısmının sağ üst tarafında yer alan yıldız ikonuna tıklayarak önerilen tweetlere sınırlama getirebilirsiniz.

Kullanıcıların Olumsuz Tepkileri Düşündürüyor

Sosyal medya platformlarını kullanan kişiler, önerilen gönderi, kişi gibi imkanlardan bir hayli sıkılmış durumda. Hatta bazı sosyal medya platformları bu özelliği daha az görünür hale getirmeye başladı bile. Tüm bunlara karşın Twitter’da takip edilmeyenlerin tweetleri önerilen tweetlerde göstermesinin nasıl bir tepki alınacağı ise merak konusu. Ancak bu özelliğin devreye girmesiyle birlikte kullanıcıların bu durumdan memnun olmayacağı düşünülüyor.

Yorumlar