Twitter’dan Takipçi Çıkarma Özelliği Duyuruldu

Takipçiyi hesabımızdan uzak tutmak, sosyal medya uygulamalarında en fazla kullanılan özelliklerden bir tanesi olmasına rağmen Twitter’da bugüne kadar takipçiyi takipten çıkartma özelliği yoktu. İstenmeyen kişiler sadece engellenebiliyordu. Bu duruma el atan Twitter, takipçiyi çıkartma özelliğini duyurdu. Bu özellik sonrasında Twitter’da son 24 saat içerisinde 3 milyon kişi takipten çıkarıldı. Bu da takipçi çıkartma özelliğinin ne kadar önemli olduğunu tekrar tekrar hatırlattı. İnsanların istemediği hesaplardan uzak durabilmesi için Twitter bünyesinde tek etkinliği kişiyi engellemek ve daha sonra bu engeli kaldırmak oluyordu. Bu da hem zahmetli hem de gereksiz bir eylemdi.

Twitter Takipten Çıkarma Özelliği Kullanımda!

Farklı platformların şu anda test aşamasında olduğu belirtilen Twitter takipten çıkarma özelliği şu an için Türkiye’de kullanılabilir durumdadır. Şu andan itibaren sizi takip etmesini istemediğiniz kullanıcıları takipçiler listenizden çıkarabilirsiniz. Bu özellik henüz yeni bir özellik olmasına rağmen son 24 saat içerisinde rekor bir takipten çıkarma gerçekleşti. Twitter bünyesinde bu kadar büyük bir öneme sahip olan Twitter takipten çıkarma özelliği sayesinde insanlar artık profillerini rahatsız edebilecek potansiyele sahip olan insanlar ile etkileşimlerini engelleyebilecek.

Takipten Çıkarma Özelliği Bildirim Göndermiyor!

Takipten çıkarma özelliği hiçbir şekilde karşı tarafa bildirim göndermiyor. İnsanların akıllarında hemen ‘Listemden çıkartsam karşı tarafa bildirim gider mi?’ sorusu oluşmuş olabilir. Bu soruya hemen yanıt verelim: Kesinlikle ama kesinlikle karşı tarafa bildirim gönderilmiyor. Bu sayede daha güvenli, daha sade ve daha nezih bir Twitter ortamı sunulmuş olacak.

Twitter Kısıtlı Kitle İle İletişime Hazırlanıyor!

Twitter, uzun zamandır sadece kısıtlı bir kitle iletişim kurulabilmesi için çalışmalar yapıyor. İnsanların tüm dünya genelinde yerine sadece belirli bir kitle ile etkileşime girebilmesini ve sadece benzer konularda tartışan insanların toplanabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyor. Takipten çıkarma özelliği de sınırlı kitle iletişime geçebilmek adına önemli bir adım olacak.

Yorumlar