Twitter’dan Yeni Özellik: “Ortak Tweet”

Twitter birden fazla kullanıcın ortak olarak tweet atabileceği yeni bir sistemin beta testlerini yapıyor.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin attığı bu tweette de görüldüğü üzere “ortak tweet” özelliğinin şu anda testleri devam ediyor. Bu özellik sayesinde artık iki farklı Twitter hesabı ortak bir tweet atabilecek. Bu işbirlikleri özelliğini Paluzzi ilk olarak Aralık 2021 tarihinde duyurmuştu. O zamanlarda bu özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi yoktu.

Fakat yaptığı son paylaşımda Paluzzi; bu özelliğin nasıl işleyeceği konusunda ilk izlenimleri gösterdi ve tweet ekranında görünen küçük ikona dikkat çekti.

Attığı diğer tweetlerde Paluzzi özelliğe dair diğer ayrıntıları paylaştı. Ayrıntılar şu şekilde:

  • Yalnızca sizi takip eden
  • Herkese açık olan hesaplar

birlikte tweet yazmaya davet edilebilecek. Diğer taraf daveti kabul ettiği takdirde tweet yayınlanabilecek. Tweet yayınlandıktan sonra ortak tweetler iki kullanıcının da hesabında paylaşılacak.

Twitter ortak tweet atma özelliğinin ne zaman yayınlanacağına ya da herkese açık olup olmayacağına dair henüz bir açıklama yapmadı fakat söylentilere göre yakın bir zamanda tüm kullanıcılara bu özellik sunulabilir.

Bu özelliğin; özellikle sponsorlu içerik paylaşımı yapan ve marka tanıtımı yapan kullanıcılar için çok etkili olacağı beklendiği gibi markalar ve işletmeler için de etkili olması bekleniyor.

Yorumlar