Yerli Otomobil TOGG’un Twitter Hesabı Hacklendi

Yerli otomobil markası olarak piyasaya çıkacak olan TOGG’un Twitter hesabı hacklendi. TOGG hesabın geri alındığını yaptığı açıklama ile duyurdu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (kısaca TOGG), otomobilin üretim süreci ve diğer duyuruları için kullandığı Twitter hesabı dün kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce ele geçirildi. Hesabı ele geçiren kişiler, hesapta çeşitli paylaşımlarda bulundular.

Hesabın hacklenmesi uzun sürmedi ve TOGG hesabı geri aldığını açıkladığı bir tweet attı:

Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır. Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz. Bilginize sunarız.

şeklinde açıklamada bulundu.

İşte TOGG Resmi Twitter hesabından paylaşılanlar.

Hesabı nasıl ele geçirdikleri bilinmeyen hackerlar, hesabı ele geçirdikten hemen sonra, kapak fotoğrafını ve profil fotoğrafını değiştirdiler. Sonrasında ise bir tweet atıp bu tweeti profile sabitlediler. Bu paylaşımda son zamanların popüler teknolojisi olan NFT pazarında büyük yer sahibi olan OpenSea üzerinden satışa sundukları çalışmalara da bağlantı verdiler.

OpenSea’de çalışma sahiplerinin kim olduğu bilinse de, hesabı çalan kişilerin onlar olup olmadığı henüz netlik kazanmış değil.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin. Sosyalmedyadan haberiniz olsun.

Yorumlar