Youtube 4K Ücretli Olacak

Youtube 4K Ücretli Olacak

Youtube tarafından alınan bu karar büyük tepkilere yol açtı. Youtube Premium üyeliği çıktığı günden itibaren Youtube platformu, kullanıcılarına karşı agresif bir politika izliyordu. İnsanların Premium hesaba geçmesi için adeta baskı yapan Youtube, videolardaki reklamların sayısını ve zamanını ciddi şekilde uzattı. Şimdi ise Youtube 4K hizmetinin ücretli olacağını duyurarak tepkilerin odağı haline geldi.

Youtube Premium, kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor. Videolara reklamsız erişim, arka planda oynatma ve videoları indirebilme gibi çeşitli özellikler içeriyor. Şimdi de Youtube 4K izleme seçeneğini yalnızca Premium üyelere vereceğini duyurdu. Premium üyeliği olmayan kullanıcılar ise 1440p kalitesinde izlemeye devam edecek.

2160p Görüntü Kalitesi İçin Premium Üyelik Şartı

Şu an test aşamasında olan bu özellik ise bazı kullanıcılarda aktif hale geldi. Youtube Premium aboneliğinin ülkemizdeki fiyatı ise şu anda ayda 29,99 TL. Aylık olarak ödeyeceğiniz bu rakam ile siz de videoları 4K kalitesinde izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Premium üyeliğinin getirdiği diğer pek çok avantajdan da yararlanma hakkınız olacak.