YouTube Analiz Araçlarını Güncelledi

YouTube analiz

Video platformu YouTube analiz araçlarıyla ilgili çeşitli güncellemelere imza atmış oldu. Yapılan güncellemeler içerik üreticileri için oldukça faydalı.

YouTube, günümüzün en popüler uygulamaları arasında bulunuyor. 2005 yılından veri varlığını sürdüren bu yer, günümüzde içerik üreticilerinin gelir elde etmesi konusunda da büyük bir avantaj sağlıyor. Son yapılan güncellemede içerik üreticileri, artık güncellenen rapor araçları sayesinde daha iyi analiz yapabiliyor hale bürünecek.

YouTube Analiz Araçları ile İlgili Yeniliğe İmza Attı

YouTube, yaptığı çeşitli güncellemelerle popülerliğini yüksek oranda tutmaya gayret ediyor. Son yapılan güncellemede analiz araçlarını geliştiren firma, bu araçların içerik üreticiler için daha faydalı hale gelmesini sağladı. YouTube’un rapor araçları üzerinde yaptığı güncellemelerden birisi Shorts üzerinde gerçekleştirildi. YouTube Shorts, kullanıcıların kısa video paylaşmasına olanak tanıyan bir sistem sunuyor. İçerik üreticileri, kısa video yayınlayarak bu şekilde kendi başarılarını ortaya koyabiliyor. Shorts görüntülenmelerini incelerken normal şartlarda yükseliş ve görüntülenme sayısı gösteriliyordu. Yeni güncelleme ile beraber bazı detaylar eklenmiş oldu. Bu detaylar sayesinde artık Shorts görüntülenmeleri hakkında daha fazla veri alınabiliyor olacak.

YouTube analiz

YouTube analiz araçları üzerinde yaptığı bu gibi güncellemeler ile beraber içerik üreticilerinin performansını daha da arttırmak ve onların daha iyi analizler yapabilmesini sağlamak için bu adımı atmış bulundu. Genel olarak küçük dokunuşlar şeklinde yapılan bu güncellemeler, YouTube’da içerik üretenler için pek çok fayda sağlayabilir. Örneğin yeni eklenen küçük bir nesne dahi onların tam olarak nerede hata yaptıkları konusunda bilgi verebilir ve bu şekilde içerik üreten kullanıcılar, kendini geliştirebilir.

YouTube, daha pek çok konuda yaptığı güncellemeler ile ön plana çıkmaya gayret eden bir firma. Yapılan bir diğer güncelleme kanal üyelikleri ile ilgili oldu. Bir YouTube kanalına katılan izleyici, o kanalı destekleyerek daha fazla içeriğe ulaşabiliyor. Bununla beraber bağlılık rozetlerinden birini alabiliyor. Bu rozetler normal şartlarda hafif dönen bir S harfi içeriyordu. Yeni güncelleme ile beraber artık yıldız simgesi kullanılıyor olacak.

Yorumlar