YouTube Go Hizmeti Hakkında Önemli Gelişme

YouTube Go Hizmeti

YouTube Go hizmeti ile ilgili yeni bir karar alındı. Alınan karara göre hizmetin yakın zamanda kullanımdan kaldırılması planlanıyor.

Google, YouTube için sunduğu pek çok hizmet ile bilinen bir şirket. YouTube Shorts, YouTube Premium, YouTube Kids ve YouTube Music gibi hizmetlerle karşımıza çıkan platform, YouTube Go ile de biliniyor. Firma, pek çok kullanıcının dostu olan bu uygulama hakkında önemli bir kararı ve bu karar ile ilgili detayları açıklamış bulundu.

YouTube Go Hizmeti Kapanıyor

YouTube Go, düşük donanımlara sahip olan akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir yazılım. Bu yazılım ile birlikte kullanıcılar yüksek performans alabiliyor ve uygulamadan rahatlıkla faydalanabiliyor. Özellikle YouTube ana uygulamasında kasma sorunları ile karşılaşanlar için bu optimize edilmiş bir sürüm olarak yer alıyor. Boyutu düşük olan YouTube Go’nun özellikleri arasında düşük veri kullanımı, video indirme özelliği, videolara ön izleme yapma ve veri kullanımını kontrol altına alma gibi çeşitli özellikler bulunuyor.

YouTube Go Hizmeti

YouTube Go hizmeti ile ilgili alınan karara göre Google, düşük donanımlı cihaza sahip kullanıcıların dostu olan bu uygulamanın fişini çekeceğini ifade ediyor. Şirket, yaptığı açıklamada planlanan kapanış tarihinin 2022 yılının Ağustos ayı olduğunu dile getiriyor. Bu aydan sonra uygulamanın artık kullanılmayacağı açıklananlar arasında. Bu konuda Google, YouTube Go kullanan kullanıcıların YouTube ana uygulaması veya YouTube web sitesini kullanmalarını tavsiye ediyor.

Yorum yayınlama, koyu tema ve içerik oluşturma gibi özelliklere yer vermeyen YouTube Go, uzun süredir piyasada yer alıyordu. YouTube, yaptığı açıklamada uygulamanın kaldırılma sebebini artık YouTube’un ana uygulamasının daha verimli ve daha hızlı çalıştığını söyleyerek ifade ediyor. Yani YouTube, düşük donanımlara sahip cihazlarda dahi rahatlıkla çalışabilir seviyede.

Bazı kullanıcılar bu uygulamanın depolama alanına video indirme özelliği için kullanıldığını açıklarken bazıları video indirme özelliği sebebiyle uygulamanın kaldırılacağını düşünüyor. Çünkü biliyorsunuz ki YouTube Premium ile birlikte izleyiciler video indirebiliyor. YouTube Go’da bu özelliğin ücretsiz olması abonelik alan kullanıcıları etkileyebilir.

Yorumlar