Youtube, Herkes için Özel Hesap Adı Özelliğini Başlattı! – @handle

YouTube Oyuncular

Daha önce 100 takipçisi olan kanal sahiplerinin gerçekleştirebildiği özel url özelliği tüm kullanıcılar için oluşturulabilir oldu. Bu sayede kanalınızın trafiğini daha kolay yönete bilecek, uygulama içindeki kanalınızı özel hesap adınızı vererek daha fazla kullanıcı çekmenize yardımcı olacak. Bu özelliği Youtube @handle adıyla duyurdu

Youtube ‘a göre,

“Handle,lar yeni benzersiz tanımlayıcılarınız (örneğin @youtubekullaniciadi) ve her Youtube kanalının sahip olacağı bir özellik. Benzersiz bu özel adınız (@handles) sayesinde kullanıcıların sizleri bulması , sizlere iletişime geçmesi daha kolay olacak Çünkü bu adlar tamamıyla benzersiz (kanal isimleri gibi değil). Bu benzersiz özel adlarınızla, kullanıcılar gerçekten doğru yerde olup olmadıklarını da kolayca anlayabilecekler. “

Bir kanala @handle ile eriştiğinizde o kullanıcının profiline/kanalına erişeceksiniz. Örneğin aşağıdaki örnekte gibi kullanıcı adı / özel adı @yourhandle olsun. Siz @yourhandle kullanıcısına/kanalına eriştiğinizde onun profiline/kanalına erişmiş olacaksınız. Benzer özellik Twitter, Tiktok, LinkedIn gibi sosyal ağlarda da mevcut.

Yine benzer sosyal ağlardaki gibi kullanıcılar yorumlarda yada communitylerde ilgili özel adı etiketleyerek hızlıca o kullanıcının profilini/kanalını referans verebilecekler.

Bunun diğer bir faydası, popüler youtubeların kanal isimleri ile aynı kanal isminde kanal açanlar kolaylıkla ayırt edilebilecekler. Her kullanıcıya ait olacak bu özel adlandırmalarla gerçek youtuberlar kendi kullanıcı adlarını paylaşmaları ile birlikte sahte youtuberlar kolaylıkla ayırt edilebilecekler.

Kanal isimleri elbette benzersiz değil aynı kanal ismi olabilir bunun olması da çok doğal herkes Yemek Videoları diye kanal açabilir; ancak profil / kullanıcı adı benzersiz olacaktır. Bu sayede kim kimdir belli olacak.

Bu oldukça güzel ve yerinde bir güncelleme oldu, sizler ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlarda buluşalım.

Yorumlar