Youtube Ortak Canlı Yayın Dönemi Başlıyor

youtube canlı

Milyonlarca insanın her gün severek kullandığı video platformu olan Youtube, yeni bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk olarak tasarımını baştan aşağıya değiştiren Youtube, şimdi de canlı yayınları ortak yapabilme imkanını sunuyor.

Elde edilen bilgilere göre, kanal sahiplerinin yaptığı canlı yayınlara konuk davet edebilmeleri sağlanacak. Böylelikle tek bir yayında iki farklı içerik üreticisi yer alabilecek. Ortak canlı yayın ilk olarak mobil cihazlar için getirilecek. Masaüstü bilgisayarlarda bir süreliğine bu özellik kullanılmayacak. Ortak canlı yayın yapmak için cep telefonlardan yayına katılmak gerekiyor.

Tiktok’taki Canlı Yayın Sistemi Youtube Platformuna Kurulacak

Pek çok kişinin yakından takip ettiği Tiktok’ta, canlı yayınlar ortak yapılabiliyor. İçerik üreticisi rastgele bir yayıncı seçip kendi yayınına alabiliyordu. Youtube, tıpkı Tiktok’ta olduğu gibi bu özelliği kendisinde de geliştiriyor.

Öncelikle ortak canlı yayın özelliği yalnızca belli kişiler tarafından kullanılabilecek. Bu özellik, önümüzdeki süreçte ise tüm kullanıcılara verilecek.  Canlı yayında ekran ikiye bölünecek ve en fazla bir adet misafirin kabulüne izin verilecek.

Yorumlar