YouTube Shopify ile Ortaklık Sağladı

YouTube Shopify

YouTube Shopify ile beraber bir ortaklığa imza attı. Alınan bu karar ile birlikte kullanıcılar, yeni özelliklerden yararlanabiliyor olacak.

YouTube, dünyanın en çok izlenen video platformu olurken Shopify, satış yapmak için harika bir nokta olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Kullanıcılar, ekstra çaba sarf etmeden hazır ödeme yöntemi sistemleri ile Shopify’den yararlanabiliyor ve bu şekilde müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayabiliyor. Günümüzün sıklıkla tercih edilen uygulamalarından birisi olan Shopify, dünyanın en popüler video izleme platformu YouTube ile bir ortaklığa imza atmış oldu.

YouTube Shopify ile Anlaştı

YouTube, aldığı karar ile beraber yeni bir anlaşmaya imza attı. Shopify ile birlikte ortaklık kararı alan firma, bu karar sayesinde pek çok içerik üreticisinin ürün veya hizmet satmasına olanak tanıyor. Özellikle e-ticaret ile uğraşan içerik üreticileri, Shopify kullanıyor ise veya kullanma kararı alırlarsa bu entegrasyon ile beraber rahatlıkla satış yapabilir hale gelecek. Yeni entegrasyon ile birlikte sunulan özelliklerden birisi stok sistemi oluyor. Bir izleyici, içerik üreticisinin ürünlerini incelerken stok, güncel olarak Shopify’den kontrol ediliyor ve buna göre bilgi alınıyor. Bu sayede müşteri, doğru bir şekilde alışveriş yapabiliyor.

YouTube Shopify

YouTube Shopify entegrasyonu ile birlikte eklenen bir diğer sistem, yerinde ödeme olarak açıklanıyor. Yerinde ödeme özelliği ile birlikte bir müşteri, YouTube üzerinden Shopify’den çekilen ürünlere ulaşırken bu ürünlerden birini almak istediğinde Shopify adresine yönlendirilmeden YouTube’dan alışverişi tamamlayabiliyor. Bu sayede ekstra bir uğraş sarf etmeden hızlı bir işlem yapılabiliyor.

Merak edilen bir diğer konu satışların nasıl gerçekleştirilebileceği olabilir. Bu konuda üç farklı yöntem sunuluyor. Bunlardan birisi mağaza sekmesi olarak ifade edilebilir. Bir kullanıcı, mağaza sekmesi ile birlikte ürünlerini buraya yerleştirebilir. İzleyiciler ise içerik üreticisinin mağazasına girerek satın alım yapabilir. Bir diğer yöntem video üzerinden ürün satmaya çalışmak. İçerik oluşturucusu, istediği videoların altında ürün rafı göstererek seçilmiş ürünlere bu şekilde yer verebiliyor. Buna ek olarak canlı yayınlarda da ürün etiketleme mümkün oluyor.

Yorumlar