Youtube Shorts Alışveriş Özelliği Geliyor

Youtube Shorts Alışveriş Özelliği Geliyor

Youtube Shorts alışveriş özelliği üzerinde çalıştıklarını açıklayan Youtube yetkilileri, kısa süre içerisinde bu özelliği hayata geçireceklerini duyurdu. Youtube shorts ile ilgili yapılan güncellemeler hız kesmeden devam ediyor. Birkaç gün önce Youtube yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Youtube Shorts videolarının artık televizyonlarda da gözükeceği müjdesini vermişti. Ancak eski televizyon modelleri hakkında kesin konuşmayan yetkililer, günümüzdeki özellikle yeni model televizyonlarda Shorts videolarının da gösterileceğini duyurmuştu.

Youtube platformu kendisine en büyük rakip olarak Tiktok’u görüyor. Tiktok’un yaptığı yeniliklerin arkasında kalmak istemeyen Youtube, her hafta farklı bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Hatırlanacağı üzere Shorts videoları 2020 senesinin sonlarına doğru hayata geçirilmişti. Kısa sürede tutulan bu videolar, milyarlarca izlenmeye neden oldu.

Youtube Shorts ile Alışveriş Dönemi Başlıyor

Yapılan açıklamada Youtube Shorts’a alışveriş özelliğinin getirileceği duyuruldu. Reklam gelirlerindeki düşüş sebebiyle Youtube bu yönde karar aldığını açıkladı. Bu yeni özellik sayesinde Youtube Shorts videolarını izleyen kullanıcıların karşısına tanıtım ürünleri çıkacak. Bu sayede kullanıcıların shorts videoları aracılığıyla ürün satın almaları teşvik edilecek.