Youtube Shorts Televizyonlarda da Çıkacak

Youtube Shorts Televizyonlarda da Çıkacak

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran başarılı platformların başında gelen Youtube, hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Youtube kullanıcılarına yönelik sürekli yeni özellikler geliştiriliyor. Şimdi gerçekleşen özellik ise Youtube Shorts videolarına yönelik olacak.

Artık Youtube Shorts Videoları TV’de İzlenebilecek

Youtube yetkililerinden elde edilen bilgiye göre artık Youtube Shorts videolarının televizyonlarda da görüneceği ifade edildi. Yapılan bu açıklama büyük ses getirdi ve kullanıcılar tarafından da olumlu karşılandı.

Yapılan açıklamanın devamında ise bu özelliğin yeni nesil televizyonlarda devreye gireceği açıklandı. Eski model televizyonlarda Youtube Shorts videolarının büyük olasılıkla gösterilmeyeceği ifade edildi. Bu karar ise eski teknolojiye sahip televizyonlar için alındı. Çünkü eski nesil televizyonlarda Shorts videolarının desteklenip desteklenmeyeceği henüz gizemini koruyor.

Bilindiği üzere Youtube Shorts yaklaşık 1.5 sene önce hayatımıza girdi. Hayatımıza girdiği günden itibaren sıklıkla kullanılan Shorts videolar oldukça tutuldu ve beğenildi. Elde edilen bilgilere göre yalnızca Shorts videoların günlük 30 milyar görüntülenme alındığı öğrenildi. Shorts videolarının kısa süre içerisinde bu kadar tutulacağını öngöremediklerini dile getiren yetkililer ise gerekli iyileştirme çalışmalarının sürekli yapıldığını açıkladı.