Youtube Soru-Cevap Özelliği Geliyor!

Youtube Soru-Cevap Özelliği Geliyor!

Youtube tarafından yapılan yeniliklere bir yenisi daha ekleniyor. İlk olarak shorts videoları ile gönüllere taht kuran Youtube, birkaç gün öncede short videoların televizyonlarda da gösterilmeye başlanacağını duyurdu. Bu yeniliklerin üzerinden çok geçmeden şimdi de Youtube soru-cevap özelliğini aktif edeceklerini duyurdu.

Youtube tasarımı kısa bir süre önce önemli ölçüde değişti. Bu şekilde kullanıcıların daha kolay bir şekilde gezinmelerine imkan tanındı. Şimdi de Youtuberların canlı yayınlarında soru-cevap yapabilmelerine olanak tanıyacak olan özelliği aktif etmek üzere olduklarını duyurdular.

Soru-Cevap Özelliği Canlı Yayınlarda Kullanılacak

Youtube tarafından geliştirilen soru-cevap özelliği henüz aktif edilmedi. Ancak elde edilen bilgilere göre çalışmanın son aşamasına gelindi. Bundan sonra ise test aşamaları devreye girecek ve kısa süre içerisinde tüm kanal sahipleri bu özellikten yararlanabilecek.

Kanal sahiplerinin izleyicilerle daha etkin bir şekilde iletişim kurabilmesi için soru-cevap özelliği geliştirildi. İzleyici soru sorduğu zaman yayıncı da bu soruyu ekrana sabitleyerek cevaplayabilecek. Instagram yayını ile benzer olan bu özelliğin ne zaman devreye alınacağı ise henüz bilinmiyor.