Youtube Süper Teşekkür: Para Kazandıran Bir Yeni Özellik Daha

Milyonlarca izleyicisi, videoları ve kullanıcılarıyla Youtube, kullanıcıların içerik üreticilerini destekleyeceği yepyeni bir özelliği test ediyor. Youtube Süper Teşekkür ismini verdiği bu özelliği hizmet verdiği 68 ülkede aktif olarak kullanıma almaya hazırlanıyor. Kullanıcılar izledikleri videolara, bir miktar ödeme yaparak özel yorumlar yapabilecek.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube, geçen yıl Temmuz ayında bazı kullanıcılar için Süper Teşekkür özelliğini yayına almıştı. Şimdi çok daha geniş kullanıcı kitlesine sunduğu bu özellik, videoların altında beğen, beğenme, paylaş butonlarının yanında kalp içerisinde dolar sembolüyle yer alacak. Kullanıcılar 2, 5, 10 ve 50 dolarlık seçeneklerden birini seçerek animasyon satın alacak ve sevdikleri yayıncılara hızlıca bağış yapmalarını sağlayacak.

Youtube süper teşekkür özelliği için geçerli olan bu fiyat seçeneklerinin ABD için geçerli olduğunu belirtirken, diğer ülkelerde ise bu fiyatların eşdeğerinde bir fiyatlandırma yapılacağı belirtiliyor. Bu özelliği kullanarak yorum yapıldığında, balonların bulunduğu bir animasyon görünecek.

Youtube Süper Teşekkür

Türkiye’de henüz kullanıma sunulmayan bu özellik sadece Youtube İş Ortağı Programı üyesi olan içerik üreticiler tarafından kullanılabilecek. Özelliğin yakında daha fazla kullanıcıya ve ülkeye sunulması bekleniyor.

Youtube Süper Teşekkür‘ün Kullanıma Sunulduğu Ülkeler

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong, Hırvatistan, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Meksika, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Şili, Tayvan, Uganda, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.

Youtube Süper teşekkür hakkında daha fazla bilgi için google’ın destek sayfasına buradan göz atabilir, etkinleştirme, devre dışı bırakma, yönetme ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilir, kaldırılmasını istediğiniz içerik varsa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar