Youtube Videolarına Düzeltme Notları Güncellemesi

Youtube, içerik üreticileri için yeni güncellemelerle işlerini kolaylaştırmaya çalışmakta.Bunlardan birisi de düzeltme notları oldu.

Eskiden kullanıcılar video da bir hata yaptığında bu düzeltmeleri açıklamalara yazıyor yada yorumlara sabitliyordu. Hatta bazı kullanıcılar sonradan fark ettiği halde videoyu silip tekrardan yükleme yapmaktaydı. Bu da etkileşim kayıplarına neden oluyordu.

Bunu gören Youtube yeni bir özellik ile karşımıza geldi. İçerik üreticisinin nerelerde hata yaptığını yada yeni bir güncellemeyi duyurması için “Düzeltmeler” adı altında bir bölüm ekledi.

İçerik üreticileri düzeltme veya güncellemeleri zaman belirterek acıklayabilecekler ve o zaman geldiğinde video üzerine bilgi kartında gösterebilecek.

Youtube bu güncellemeyi aşağıdaki açıklama ile duyurdu.

“Şimdiye kadar, bir içerik oluşturucu mevcut bir yüklemedeki bir hatayı düzeltmek veya artık doğru olmayan bilgilere güncelleme sağlamak, videoyu düzenlemek ve yeniden yüklemek dışında etkileşim ölçümleri ve yorumların kaybolmasına neden olduysa, seçenekler Açıklamaya bir not eklemek, hatayı bildiren yorumlara yanıt vermek, bir yorumu sabitlemek veya hiçbir şey yapmamakla sınırlıydı. Düzeltmelerin kullanıma sunulmasıyla birlikte, içerik oluşturucular önceden yayınlanmış videolarının açıklamalarındaki düzeltmelere ve açıklamalara dikkat çekebilecekler.”

Düzeltmeler özelliği tüm kullanıcılar için yayına alınmış durumda.

Yorumlar