YouTube Yenilikleri Neler?

YouTube Yenilikleri

YouTube yenilikleri, kullanıcıların YouTube uygulamasını daha iyi kullanmasını sağlıyor. Bu zamana kadar pek çok yenilik yapıldı.

Günümüzde önemli bir platform olan YouTube, 2005 yılından bu yana insanların hem para kazanmasını hem video izlemesini hem de vakit geçirmesini sağlıyor. En büyük video izleme platformu olan bu sitede zaman zaman güncellemeler yapılabiliyor. Yapılan güncellemeler sayesinde insanlar yeni özellikleri deneyebiliyor ve YouTube’da daha iyi bir deneyim yaşayabiliyor. Peki son zamanlarda YouTube’da nasıl gelişmeler yapıldı?

YouTube Yenilikleri

YouTube, her geçen dönem daha da gelişiyor. YouTube için yapılan yeniliklerden birisi Shorts için oldu. Shorts, TikTok ve Reels gibi kısa video paylaşmak için kullanılan bir özellik. 60 saniyeden kısa ve dikey videolar paylaşan içerik üreticilerinin videosu otomatik olarak Shorts oluyor veya kullanıcı kendi videosunu düzenleyebiliyor. Yeni yapılan güncellemeyle beraber hem masaüstü hem mobilde kısa ve dikey videolarla karşılaşanlar için videonun Shorts videosu olduğuna dair bir simge yer alacak. Video açıldığında farklı bir arayüzde görülecek. Ayrıca kullanıcılar aşağıya kaydırarak diğer kısa videolara ulaşabiliyor olacak.

YouTube Yenilikleri

YouTube yenilikleri arasında altyazı ile ilgili bir güncelleme de yer alıyor. Bir içerik yüklendikten sonra altyazı desteği sayesinde izleyiciler farklı dillerde o içeriği anlayabiliyor. İçerik üreticileri artık yeni yetki sistemi sayesinde kendi videoları için altyazı düzenleme erişimi verebiliyor olacak. Bu da videoların farklı dillerde yer alabilmesi konusunda etkili bir etkileşim sağlayacak.

YouTube için yapılan bir diğer yenilikten söz etmek gerekirse daha fazla uygulama ve cihaz için denetim sistemi eklenmiş bulunuyor. Denetim sistemi, YouTube’un nasıl kullanılacağına dair ayarlar içeren bir yapı. Örnek vermek gerekirse burada uygulanan ayarlar sayesinde YouTube’un nasıl içerikler göstereceği ayarlanabiliyor. Yeniliğe göre artık akıllı televizyon gibi daha çok cihazda denetim seçeneklerine erişilebilir olacak. Bir diğer yenilik koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Bazı kullanıcılar kendi tercih ettiği türde videoları bir arada görmek isteyebilir. Bunun için koleksiyon sistemi getirilmiş durumda. Koleksiyon sistemi sayesinde kullanıcı istediği türde videolara ulaşabiliyor.

Yorumlar