Youtube’a Test Özelliği Geliyor!

youtube'a test özelliği geliyor

Youtube, diğer pek çok rakipleriyle mücadele edebilmek için sık sık yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son olarak Youtube shorts videolarının televizyonda yayınlanacağı duyurulduktan sonra şimdi de Youtube test özelliği devreye giriyor. Tiktok ve Instagram ile sürekli mücadele halinde olan Youtube, yeni bir yenilikle rekabeti kızıştıracağa benziyor. Youtube’a test özelliği geleceğini duyuran Creator Insider kanalı, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Youtube Quiz (Test) Özelliği Sınırlı Sayıda Kullanıcı Tarafından Kullanılacak

Henüz Beta aşamasında olan bu özelliğin kullanımı ise yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya verildi. Bu özellik ile artık içerik üreticileri, ziyaretçilerine yönelik videolarda test hazırlayabilecek. Bu özelliğin daha çok eğitim alanında içerik üreten kanallar için çok faydalı olacağı görüşü hakim.

Youtube test özelliğinden yararlanmak isteyen içerik üreticilerinden ise tek bir şartı taşımaları bekleniyor. Eğer Youtube kanalınızın abone sayısı 500’den fazlaysa siz de bu özellikten yararlanabilirsiniz. Youtube’a test özelliği gelmesiyle beraber birçok kişi bu özelliğin nasıl kullanılacağını da merakla bekliyor.

Yorumlar